Luty 20 2017 01:28:03
Nawigacja
· Aktualności
· O nas
· Współpraca
· Motocykle ratunkowe
· Kontakt
· Gra edukacyjna AED
· Artykuły/Prawo
· Linki
· Foto galeria
· Pliki

Partnerzy
Grupa Ratowników Motocyklowych R Kwadrat (Kraków)

Edu_med

Drachpol

Search And Rescue - Damian Różański

Heartbeat

Ochotnicza Grupa Ratownicza OGRy

EMRUA

IMRUA

Nightskating Warsaw

IOEMT - International Organization of Emergency Medical Technicians

Statystyki reklamowe
Warszawski Alert Ratowniczy - okiem uczestnika.

Wraz z Kolegami z Fundacji wybraliśmy się w styczniu na imprezę zwaną Warszawski Alert Ratowniczy. Mieliśmy na niej możliwość przypomnienia i doskonalenia naszych umiejętności w tej jakże trudnej dziedzinie, jakim jest ratowanie ludzkiego życia.

fundacja.moto-medic.pl/images/photoalbum/album_50/16601621_1854599334825952_110549309350797519_o_1_t2.jpg
Popieramy tę inicjatywę

W wielu państwach w Europie i na świecie praktyką wśród kierowców jest spontaniczne tworzenie tzw. pasa ratunkowego, umożliwiającego przejazd służbom ratunkowym. Gdy dojeżdżamy do stojących w korku aut nie możemy być pewni, czy to tylko np. źle ustawione światła albo akurat szczyt komunikacyjny czy np. korek jest wynikiem wypadku gdzieś z przodu. Zjedźmy wtedy do krawędzi jezdni, aby na wszelki wypadek umożliwić szybki i bez przeszkód dojazd dla pojazdów służb ratunkowych...

Walentynkowy Nightskating #1/2016

Zima nie straszna rolkarzom i Ratownikom na motocyklach Fundacji Moto-Medic. 14 lutego 2016 zapezpieczaliśmy pierwszy tegoroczny przejazd, tym razem walentynkowy :)

 

 

Wiecej zdjęć na facebook (klik)

Parada Rock Niepodległości 2015

Dzień Niepodległości, parada ROCK Niepodległości, Fundacja Moto-Medic jako zabezpieczenie medyczne przejazdu.... .....czekamy na wynik liczenia liczby maszyn przez organizatora.

Zdjęcia:  Butterfly Photo Studio Marta Lorenc

Więcej zdjęć w galerii oraz na facebook 

Ratownicy w Przedszkolu 401

W dniu dzisiejszym z ogromną radością złożyliśmy wizytę przedszkolakom z ursynowskiego przedszkola nr 401. Naszą wizytę zaczęliśmy od przeczytania najmłodszym maluchom krótkich opowiadań „Karetka Mietka” i „Helikopter Piotrka”. Następnie dzielna 3letnia pozorantka pozwoliła na swojej rączce zaprezentować bandażowanie, a 2 innych małych śmiałków spróbowało powtórzyć zaobserwowany opatrunek. Poszło im znakomicie!

Później już dla wszystkich grup odbył się pokaz zastosowania deski ortopedycznej. Nasi ratownicy pokazali dzieciakom stabilizację pacjenta z podejrzeniem urazu kręgosłupa przy pomocy deski ortopedycznej. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem, a pozorantka – nauczycielka grupy Żuczki była bardzo dzielna i z uśmiechem przeżyła test obrócenia deski – nie spadła. Gratulujemy odwagi!!

Na sam koniec każda grupa wyszła do ogrodu, w którym czekała na nich nasza karetka „Delfina” oraz 2 motocykle ratunkowe. Pytaniom o sprzęt w karetce, wsiadaniu na motocykle i radosnym okrzykom zachwytu nie było końca. Pod wrażeniem były nie tylko dzieciaki 

Przemiła atmosfera serdeczności ze strony dyrekcji i nauczycielek ogrzewała nas razem ze słonkiem, które chyba specjalnie dla nas dziś rano wyszło zza chmur. Myślę, że jeszcze kiedyś tam wrócimy, dziś było nam ogromnie miło!!! Pozdrawiamy dzieciaki i ich opiekunki, do zobaczenia!!

Wiecej zdjęć w galerii >> link

MotoRóżowi 2015

Kolejny raz MotoRóżowi przejechali przez Warszawę, z przyjemnością uczestniczyliśmy w tej akcji.

Wspólne z Policją zabezpieczenie trasy przejazdu i zabezpieczenie medyczne imprezy – tak Fundacja Moto-Medic mogła wesprzeć kampanie walki z rakiem piersi.

Popieramy takie inicjatywy, brawo MotoRóżowi! Cool

 

Wiecej zdjęć w galerii >> link

Moto-Medic na Facebook!

Zapraszamy do odwiedzenia oraz polubienia naszego profilu na portalu społecznościowym Facebook.

Wraz z postępem czasu będzie się on wypełniał informacjami dotyczącymi życia Fundacji, jej obecności w społeczności ratowniczej i motocyklowej (niekoniecznie wirtualnej ;) ).

 

Zapraszamy! Profil dostępny pod linkiem 

https://www.facebook.com/fundacja.motomedic

  

Taki Tata!

Nasz kolega Ratownik, przysłał nam dziś taką wiadomość:

„Musze się pochwalić, każe mi to ojcowska duma. Na 100 parę prac klas piątych na temat „Człowiek którego podziwiam” moja córka Laura i jej praca zostały wyróżnione. Dzieciaki pisały o prezydentach, aktorach, naukowcach i innych znanych osobach . Laura można powiedzieć zrobiła pracę o NAS.
Trochę się zdziwiłem i wzruszyłem gdy spotkałem samego siebie na tablicy w jej szkole.”

Brawo Norbert , Brawo TY! 

II Piaseczyński Zlot Pojazdów Zabytkowych

Ratownicy Fundacji Moto-Medic brali udział w II Piaseczyńskim Zlocie Pojazdów Zabytkowych 

Pokaz ratownictwa drogowego obejmujący symulowany wpadek samochodowy oraz udzielenie pomocy przez naszych ratowników na motocyklach i jednostkę ochotniczej straży pożarnej. Można było zobaczyć w jaki sposób przebiega interwencja od pojawienia się jako pierwszych na miejscu zdarzenia ratowników na motocyklach, poprzez użycie narzędzi hydraulicznych przez strażaków, aż po ewakuacje poszkodowanego kierowcy z pojazdu.

Wiecej zdjęć w galerii >> link

Husqvarna Test Day 2016

Bardzo fajna imptreza! :)

Z naszej strony zabezpieczenie oraz przymiarki do nowej floty podczas Husqvarna Test Day Warszawa 2016 by Motoholicy.pl


Link do relacji video >> https://www.youtube.com/watch?v=uKF53npJID0

Galeria zdjęć >> link 

Ślub Madzi i Łukasza

Gdy ślub bierze dwoje Ratowników z naszej fundacji, to nie może nas tam zabraknąć! Uważamy, że mieli godną oprawę swojej uroczystości....

Magdzie i Łukaszowi życzymy wszystkiego co najlepsze na wspólnej drodze życia!

 

Więcej zdjęć w galerii >>> link

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Wygenerowano w sekund: 0.07 7,264,733 unikalne wizyty