FORUM Fundacji Moto-Medic
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Taki Tata!

Nasz kolega Ratownik, przysłał nam dziś taką wiadomość:

„Musze się pochwalić, każe mi to ojcowska duma. Na 100 parę prac klas piątych na temat „Człowiek którego podziwiam” moja córka Laura i jej praca zostały wyróżnione. Dzieciaki pisały o prezydentach, aktorach, naukowcach i innych znanych osobach . Laura można powiedzieć zrobiła pracę o NAS.
Trochę się zdziwiłem i wzruszyłem gdy spotkałem samego siebie na tablicy w jej szkole.”

Brawo Norbert , Brawo TY! 


II Piaseczyński Zlot Pojazdów Zabytkowych

Ratownicy Fundacji Moto-Medic brali udział w II Piaseczyńskim Zlocie Pojazdów Zabytkowych 

Pokaz ratownictwa drogowego obejmujący symulowany wpadek samochodowy oraz udzielenie pomocy przez naszych ratowników na motocyklach i jednostkę ochotniczej straży pożarnej. Można było zobaczyć w jaki sposób przebiega interwencja od pojawienia się jako pierwszych na miejscu zdarzenia ratowników na motocyklach, poprzez użycie narzędzi hydraulicznych przez strażaków, aż po ewakuacje poszkodowanego kierowcy z pojazdu.

Wiecej zdjęć w galerii >> link


Husqvarna Test Day 2016

Bardzo fajna imptreza! :)

Z naszej strony zabezpieczenie oraz przymiarki do nowej floty podczas Husqvarna Test Day Warszawa 2016 by Motoholicy.pl


Link do relacji video >> https://www.youtube.com/watch?v=uKF53npJID0

Galeria zdjęć >> link 


Ślub Madzi i Łukasza

Gdy ślub bierze dwoje Ratowników z naszej fundacji, to nie może nas tam zabraknąć! Uważamy, że mieli godną oprawę swojej uroczystości....

Magdzie i Łukaszowi życzymy wszystkiego co najlepsze na wspólnej drodze życia!

 

Więcej zdjęć w galerii >>> link


Warsaw Business Run 2015

Wspieraliśmy zabezpieczenie medyczne Warsaw Business Run 2015, szczytny cel, piękna pogoda....

https://www.facebook.com/events/1678676402355945/

 

 

Wiecej zdjęć w galerii >>> link


Szkolenie podczas treningu motocyklowego MotoJazda

Po raz kolejny towarzyszyliśmy motocyklistom szlifującym technikę i bezpieczeństwo jazdy pod okiem Instruktorów Moto Jazdy na torze w Radomiu.

To już trzeci raz wspieramy ich naszym szkoleniem z pierwszej pomocy. Bardzo nas cieszy duże zaangażowanie wszystkich uczestników szkolenia, szczególnie tych, którzy już w naszym szkoleniu uczestniczyli. Dla nich przygotowane mamy specjalne zadania dzięki którym utrwalają swoją wiedzę i się nie nudzą, a pozostali chłoną nowe informacje z łatwością.

Tym razem pogoda nam sprzyjała – temperatura spadła, a i deszcz nas oszczędził. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i oczywiście instruktorom Moto Jazda i do zobaczenia!

 

Wiecej zdjęć w galerii >> link


Wypadek ul. Stalowa

Wakacje to czas odpoczynku, dla nas to również czas Moto Patroli. Tym razem nasz Ratownik najechał na zdarzenie, na ulicy Stalowej. Potrącenie pieszego, szli grupką znajomych, ulica była mokra po myciu, wystarczyła chwila nieuwagi kierowcy samochodu. Osoba poszkodowana została zabrana karetką Pogotowia Ratunkowego.

 

Więcej zdjęć >>> link


Wspólne szkolenie

Kilka dni temu ćwiczyliśmy, Fundacja Moto-Medic wspólnie z Ochotniczą Grupą Ratowniczą OGR’y. Trening obejmował szkolenie z zaawansowanych metod udrażniania górnych dróg oddechowych i zabezpieczania ich drożności. Uczyliśmy się jak za pomocą masek krtaniowych LM-A oraz rurek krtaniowych LT-D utrzymać drożność dróg oddechowych i prowadzić wentylację mechaniczną workiem samorozprężalnym.


Ratownicy ćwiczyli cały schemat postępowania:
- sprawdzenie drożności,
- sprawdzenie czy oddycha,
- przygotowanie sprzętu,
- wentylacja zastępcza workiem z maską twarzową,
- technika zakładania maski LM-A i rurki LT-D,
- sprawdzenie prawidłowego założenia rurki.
Lipcowe popołudnie, 30C na zewnątrz, takie warunki prawie idealnie odtwarzały nam sytuacje w których przychodzi pracować ratownikom. Skończyliśmy późno, zadowoleni, to był dobry trening.

 

Więcej zdjęć w galerii >> link


Lektura na dziś - Świat Motocykli, 8/2015

"Motocykliści wiedzą, że jazda w zatłoczonych miastach nie zawsze jest łatwa, szczególnie pod dużą presją czasu.....

Mając to na uwadze motocykliści z warszawskiej Fundacji Moto-Medic jak co roku na początku sezonu motocyklowego podnoszą swoje umiejętności pod okiem instruktorów. Tym razem szkolenie miało miejsce na Autodromie Automobilklubu Polski na warszawskim Bemowie."

lektura na dziś - Świat Motocykli, 8/2015Kolizja ul. Pankiewicza

Motocyklowy patrol Fundacji Moto-Medic jako pierwszy zespół najechał na zdarzenie drogowe w rejonie ulic Al. Jerozolimskie/Pankiewicza. Deszczowa pogoda nie była łaskawa dla kierowcy czerwonego Hyundai a, który uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu. Kierujący starszy mężczyzna na szczęście miał zapięte pasy bezpieczeństwa. Po przeprowadzeniu wywiadu został przekazany załodze wezwanego wcześniej ZRM Pogotowia Ratunkowego w Warszawie.

Więcej zdjęc w galerii >> link.


Wypadek przy ulicy Górczewskiej

Ratownicy naszej Fundacji wracając ze szkolenia dla motocyklistów najechali na wypadek przy ulicy Górczewskiej. Na szczęście nie było konieczności podejmowania działań medycznych - okazało się, że nie ma poszkodowanych. Zgodnie z procedurami zameldowali się do przybyłego na miejsce ZRM oraz koordynatora z PSP.

 

Więcej zdjęć >> Galeria