FORUM Fundacji Moto-Medic
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Radom: mają siedem nowych karetek
Ratownictwo medyczneGazeta.pl/Rynek Zdrowia 2010-01-04 09:23:00

Radomskie Pogotowie Ratunkowe ma siedem nowych ambulansów, które już rozpoczęły pracę.

Można je rozpoznać po nowym oznakowaniu. Zamiast litery R w czerwonym okręgu będą oznaczone literą S, jako karetki specjalistyczne. Będą one spełniały te same zadanie co dotychczasowe "erki".


Jastrzębie Zdrój: powstało CPR z prawdziwego zdarzenia
Ratownictwo medyczneJJ, Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia 2010-01-04 14:57:00

Od wtorku (5 grudnia) w Jastrzębiu Zdroju, w siedzibie miejscowej straży pożarnej rozpocznie funkcjonować nowoczesne Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Teraz w jednym miejscu znajdują się dyżurni straży miejskiej, pogotowia ratunkowego i straży pożarnej, a w sytuacjach kryzysowych również policji, którzy będą ze sobą ściśle współpracować podczas trudnych akcji ratunkowych.
Jest wreszcie pierwsza w Olsztynie motokaretka
Ratownictwo medyczne

Po prawie czterech latach starań na olsztyńskich ulicach pojawi się ratownik na motocyklu, który w godzinach szczytu komunikacyjnego będzie pomagał potrzebującym. To pierwszy jednoślad w państwowej służbie ratowniczej.

Prezentacja hondy transalp odbyła się na dziedzińcu olsztyńskiego pogotowia we wtorek rano. Ireneusz Wiktorzak, który będzie na nim jeździł, zaprezentował, umieszczone w trzech kufrach, defibrylator i sprzęt medyczny do udzielania pierwszej pomocy, a także sygnały świetlne i dźwiękowe, które wydaje motokaretka. - To idealny pojazd na miejskie korki, jest lekki i zwrotny - mówił ratownik pogotowia o motocyklu wyposażonym również w odbiornik GPS i radiotelefon.Zróbmy składkę na motokaretkę
Ratownictwo medyczne

Czy ponaddwuletnie starania olsztyńskiego pogotowia o ratunkowy motocykl zakończą się wreszcie happy endem? - To bardzo interesująca propozycja - ocenia wiceprezydent Tomasz Głażewski

O pomyśle ratownika na motocyklu pisaliśmy w grudniu 2005 r. - Chodzi o możliwość szybkiego udzielenia pomocy w godzinach szczytu komunikacyjnego, kiedy karetka nie może przebić się przez korki - wyjaśniał Myszkowski. - Jeśli otrzymamy wezwanie do przechodnia, który zasłabł na ulicy, ratownik na motorze dotrze do niego szybciej i udzieli mu pomocy. Kiedy okaże się, że na ulicy leży osoba, która nadużyła alkoholu, nie będzie musiała jechać do niej karetka. W tym czasie będzie mogła pomóc naprawdę potrzebującym. A kiedy ratownik sam nie będzie w stanie pomóc, wezwie ambulans. Poza tym motocykl jest dziesięciokrotnie tańszy od karetki.

Sponsorzy dali pieniądze na ratunkowy motor
Ratownictwo medyczne

Na miejsce wypadku dociera w ciągu 4 minut, potrafi pędzić 180 km na godzinę. Ratunkowy motocykl Harley Davidson od czwartku patroluje ulice Gdańska.

- Mamy żywą gotówkę - cieszy się Jerzy Karpiński, dyrektor Stacji Pogotowia w Gdańsku. - Sponsorzy przekazali nam ok. 20 tys. zł. Tyle potrzeba na opłacenie harleya przez dwa wakacyjne miesiące.

Motocykl w tym roku już po raz trzeci będzie ratował potrzebujących na gdańskich ulicach. Jest jedynym w Polsce ratunkowym motorem. Gdańskiemu pogotowiu wypożyczył go na próbę Harley Davidson Polska. Pracownicy pogotowia sprawdzili jego przydatność w ratowaniu osób poszkodowanych w wypadkach. Wąskie uliczki starego miasta, skwerki, dróżki do plaż - wszędzie tam motor sprawdzał się znakomicie.