FORUM Fundacji Moto-Medic
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Prezent z Przedszkola nr 390 w Warszawie.

W podziękowaniu za wizytę, dzieci z przedszkola dostarczyły nam swoje rysunki. Teraz już wiemy jak wygląda akcja ratownicza, motocykl ratunkowy, mamy też kilka rysunków co do których wciąż trwają analizy…..

wiecej zdjęć w galerii >> link


Rajd na Autyzm 2015

9 Rajd na Autyzm, odbył się 30 maja 2015 Miejsce pikniku wyznaczono na Polach Mokotowskich, przy ul. Leszowej w okolicach Biblioteki Narodowej, na tyłach siedziby Fundacji SYNAPSIS.

Kolejny raz uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu, poza zabezpieczeniem medycznym imprezy Fundacja Moto-Medic przeprowadziła pokaz ratownictwa medycznego. Dodatkowo wszyscy uczestnicy mogli też w naszym przypomnieć sobie zasady wzywania pomocy do poszkodowanych oraz udzielania pomocy osobom z nieprzytomnym i nie oddychającym.

 

Za każdy kilometr, przejechany przez jednego uczestnika rajdu, Fundacja Orange przekaże 5 zł na rzecz osób z autyzmem. Każdy, kto przejedzie 11 kilometrową trasę zarabia na rzecz osób z autyzmem 50 zł.Wiecej zdjęć >>> Galeria


Szkolenie podczas treningu motocyklowego.

 

Treningi i szkolenia motocyklowe z MotoJazda.pl to nie tylko technika jazdy i prędkość, w tym sezonie każdy z uczestników ma możliwość podniesienia wiedzy i kompetencji z zakresu pierwszej pomocy.

 

Wielu z nas miało przygody na drodze, wtedy często liczą się minuty, a nawet sekundy.W trakcie naszych krótkich zajęć pokazujemy uczestnikom jak postępować z motocyklistą po zdarzeniu wypadkowym. Następnie każdy z motocyklistów ćwiczy pod okiem naszych Ratowników.Ratownicy motocyklowi z Fundacji Moto Medic przeprowadzają dla uczestników zajęcia z pierwszej pomocy obejmujące:
- schematy postępowania w sytuacjach zagrożenia życia na miejscu zdarzenia,
- ocena stanu poszkodowanego,
- zdejmowanie kasku motocykliście,
- resuscytacje krążeniowo oddechową na fantomach treningowych.

 

Wiecej zdjęć >> Galeria


Dzień dziecka w Parowozowni Skierniewice

6 czerwca członkowie fundacji Moto-Medic na zaproszenie Parowozowni w Skierniewicach wzięli udział w obchodach dnia dziecka.
Na stoisku można było poznać tajniki udzielania pierwszej pomocy osobom nieprzytomnym oraz nieoddychającym czy poznać odpowiedzi na nurtujące pytania z zakresu udzielania pomocy w każdym mozliwym przypadku.

Jak zawsze motocykle ratunkowe cieszyły dzieci oraz oko aparatu ich rodziców - w końcu nie codziennie można usiąść na motocyklu który ratuje życie i zdrowie innych osób.

Jak widać na nauke nigdy nie jest za wcześnie - nasz 14 miesięczny kursant pod okiem taty oraz Ratowników poznawał tajniki ratowania jak i budowe i działanie samego fantoma szkoleniowego.

Zapraszamy do naszej Galerii foto


Moto Medic w przedszkolu!

 

Ratownicy Fundacji Moto-Medic odwiedzili nietypowych słuchaczy, a mianowicie dzieci z Przedszkola nr 390 w Warszawie. Dzieci to uważni słuchacze, zajęcia obejmujące postępowaniem w razie wypadku jak i urazów przebiegały atmosferze wielkiego zaangażowania.

 

Teraz każdy przedszkolak wie jak sprawdzić czy poszkowowany oddycha, pod jaki numer należy zadzwonić w razie wypadku. Motocykle jak zwykle były oblegane :)

 

Więcej zdjęć w >>> galerii.


Nightskating Warszawa 05/2015

Już w tym tygodniu kolejny przejazd Nightskating Warszawa.
Fundacja Moto - Medic jak zawsze będzie zabezpieczeniem medycznym przejazdu.

Wiecej zdjęć w galerii >> link


„BEZPIECZNY SEZON MOTOCYKLOWY 2015"

17 maja w godz. 10:00-18:00 na błoniach Stadionu Narodowego odbył sie się piknik edukacyjny „Bezpieczny sezon motocyklowy 2015” organizowany przez Komendę Główną Policji.

Nasi Ratownicy mieli podczas tego wydarzenia za zadanie zarówno zabezpieczenie medyczne pikniku jak i szkolenie z pierwszej pomocy oraz prezentacje naszego sprzętu i umiejętności.

Przed rozpoczęciem wydarzenia załoga naszej karetki wraz z motoambulansami udała się na plac Teatralny, skąd wraz z funkcjonariuszami policji na motocyklach przyjechali na błonia stadionu w kolumnie motocykli.


W czasie trwania imprezy można było zapoznać się z wyposażeniem naszych motocykli ratunkowych oraz poznać i przećwiczyć w naszym namiocie podstawy pierwszej pomocy, w szczególności algorytm resuscytacji krążeniowo-oddechowej.  

 

Przeprowadzony został także pokaz ratownictwa drogowego obejmujący symulowany wpadek samochodowy oraz udzielenie pomocy przez  ratowników na motocyklach, jednostkę państwowej straży pożarnej oraz ambulans. Można było zobaczyć w jaki sposób przebiega interwencja od pojawienia się pierwszych ratowników na motocyklach, przez użycie narzędzi hydraulicznych przez strażaków, aż po przyjazd ambulansu i przejęcie poszkodowanego.

Więcej zdjęć w >>> galerii.


Noc Muzeów 2015

W dniu 16 maja ratownicy z naszej fundacji wzięli udział w ekspozycji „Zadziwiające technologie” w ramach Nocy Muzeów.

 

Na ul. Mińskiej 65 można było zobaczyć z bliska jak wyglądają nasze motocykle ratunkowe, ich wyposażenie jak budziło duże zainteresowanie, pytaniom do dorosłych jak i dzieci nie było końca.

 

 

„Punkt Medyczny” i fantomy treningowe przyciągały uczestników którzy chcieli się nauczyć się podstaw pierwszej pomocy, w szczególności prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Więcej zdjęć w galerii.


Nightskating Warszawa


Warszawskie, czwartkowe noce upływają warszawiakom na pokonywaniu stołecznych dróg, na rolkach.  Miłośnicy rolek mogą czuć się bezpiecznie dzięki medycznemu zabezpieczeniu jakie zapewnia im Fundacja Moto-Medic Moto-ambulanse (a w czasie niepogody również w tradycyjnym rozumieniu – karetka) oraz rowery gwarantują szybkie dotarcie do poszkodowanych. Ogólne stłuczenia, zadrapania to tylko drobna urazówka, która towarzyszyła nam na pierwszych przejazdach. Lecz doświadczenie z poprzednich sezonów pokazuje, że urazy kostno-stawowe nawet urazy głowy zdarzają się nawet najlepszym. Dlatego też, organizatorzy przejazdów rolkarskich już kolejny sezon korzystają z pomocy Fundacji Moto-Medic. Dzięki ich zaufaniu do ratowników i ratowników medycznych zrzeszonych przez fundację, uczestnicy przejazdu czują się zdecydowanie bezpieczniej.

25 kwietnia odbył się inauguracyjny Nightskating. Był on wyjątkowy nie tylko pod względem dnia tygodnia (sobota), czy trasy (cześć trasy maratonu warszawskiego) oraz rekordowej ilości uczestników. Aż 7303 osoby znajdowały się pod naszą opieką.

7 maja był dniem drugiego w tym sezonie przejazdu Nightskatingowego. Tym razem trasa była trochę bardziej wymagająca wobec uczestników. Zjazdy wiaduktów były pod szczególnym nadzorem ratowników na moto-ambulansach. Wszystko po to, by uczestnicy wspominali  Nightskating, jako dobrą zabawę i  przygodę. Trasę pokonało ponad 4 tys. rolkarzy. 

Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje.

Zapraszamy do obejrzenia foto relacji.


Doskonalenie techniki jazdy 2015

MotoMedic niesie pomoc na motocyklach, dlatego poza rozwijaniem kompetencji ratowniczych postanowiliśmy po raz kolejny podnieść swoje umiejętności jazdy motocyklem.

W kwietniu Ratownicy motocyklowi z MotoMedic  doskonalili swoje umiejętności się pod okiem Radka Pakulskiego i Piotra Werocy z MotoJazdy  (http://motojazda.com.pl/) na Autodromie Bemowo.

Jazda motocyklem ratowniczym, jazda z pasażerem Ratownikiem, bezpieczna jazda w szyku i kolumnie. Ustalony zakres szkolenia okazał się bardzo ciekawy i wymagający zarówno dla uczestników jak i dla instruktorów.

To był naprawdę dobry trening! :)

Fotografie: Arkadiusz Kuś

Więcej zdjęć ->


Szkolenie z pierwszej pomocy w 3 Pokoje z Kuchnią

W niedzielę 18.01.2015 członkowie fundacji Moto-Medic wraz z stowarzyszeniem DOPR (Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe)  oraz 3 Pokoi z Kuchnią przeprowadzili szkolenie z pierwszej pomocy dla mieszkańców Białołęki. Szkolenie odbyło się w siedzibie 3 Pokoi. Uczesnicy nabyli zarówno wiedzę teoretyczna jak i praktyczną.

Zadając pytania poznali zasady postępowania w przypadku m. In. zawału serca, napadu padaczki, udarów czy zakrztuszeń.  Każdy uczestnik miał okazje poćwiczyć udzielenie pomocy osobie z nagłym zatrzymaniem krążenia

Pytań była ogromna liczba na które ratownicy medyczni odpowiadali w sposób prosty i zrozumiały zarazem podając przykłady „z życia”.

Zajecia z Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej

Było to pierwsze spotkanie z cyklu szkoleniowego które fundacja wraz z stowarzyszeniem chciałyby przeprowadzić w roku 2015.

Więcej zdjęć.