FORUM Fundacji Moto-Medic
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Rage Race 2010
  • Drukuj
  • 07 lip 2010
  • Moto Medic

W dniach 7 - 11 lipca ekipa Moto - Medic na naszym motocyklu ratunkowym weźmie aktywny udział w zabezpieczeniu medycznym wspaniałej imprezy o nazwie Rage Race 2010. To już czwarta edycja tego prestiżowego rajdu ekskluzywnych pojazdów na terenie Polski. Więcej szczegółów możecie się dowiedzieć bezpośrednio ze strony imprezy pod ardesem: www.rage-race.pl .


Sonishphere Festival 2010
  • Drukuj
  • 17 cze 2010
  • Moto Medic

W dniu 16 czerwca ekipa Moto-Medic czynnie uczestniczyła w zabezpieczeniu medycznym Sonisphere Festival, które podobnie jak koncert zespołu AC/DC odbył się na warszawskim lotnisku Bemowo.

I również jak w przypadku koncertu australijskiej grupy AC/DC wystawiliśmy do zabezpieczenia zespół medyczny "S" a nasz motocykl wytrwale patrolował okoliczne osiedla i drogi, gotowy nieść pomoc w razie potrzeby.


Wieczór Marzeń w ZOO - impreza charytatywna
  • Drukuj
  • 04 cze 2010
  • Moto Medic

W dniu 4 czerwca nasz motocykl wraz z jednosobową załogą wziął czynny udział w charytatywnej imprezie dla dzieci nieuleczalnie chorych - Wieczór Marzeń w ZOO. Spotkanie zorganizowane na terenie warszawskiego Ogrodu Zoologinczego przez Fundację Dziecięca Fantazja zgromadziło dość dużo dzieci i ich opiekunów.

Nasz motocykl wraz z obecnym również motocyklem z Policji wzbudzał duże zainteresowanie zarówno wśród dzieci jak i dorosłych, a biorąca również udział w imprezie grupa warszawskich motocyklistów uatrakcyjniła wieczór możliwością przejażdżki w charakterze pasażera na ich motocyklach.

Za udział w akcji załodze Moto-Medic został nadany tytuł Honorowego Przyjaciela Fundacji Dziecięca Fantazja udokumentowany stosownym certyfikatem.


Zapraszamy do skromnej galerii.


Koncert AC/DC na warszawskim Bemowie
  • Drukuj
  • 28 maj 2010
  • Moto Medic
W dniu 27 maja Moto-Medic czynnie uczestniczyło w zabezpieczeniu medycznym koncertu słynnego australijskiego zespołu AC/DC na warszawskim Bemowie. Wystawiliśmy zespół specjalistyczny "S" a nasz motocykl patrolował w czasie trwania całej imprezy przyległe tereny i osiedla wielokrotnie niosąc pomoc - na szczęście w mało "poważnych" incydentach.


Dni Pruszkowa 2010
  • Drukuj
  • 24 maj 2010
  • Moto Medic

W dniu 23 maja br. załoga Moto-Medic wzięła czynny udział w zabezpieczeniu Dni Pruszkowa, które odbyły się na terenie Klubu Sportowego Znicz. Podczas imprezy wraz z załogą z Pogotowia Ratunkowego w Pruszkowie przeprowadziliśmy symulowany pokaz ratownictwa z udziałem motocykla jako pojazdu docierającego na miejsce zdarzenia przed tradycyjnym ambulansem, co ma miejsce szczególnie w zakorkowanych metropoliach.

Zapraszamy do galerii.


Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego 2010
  • Drukuj
  • 26 kwi 2010
  • Moto Medic
Witamy,

W ubiegły weekend nasza ekipa towarzyszyła Ratownikom z Lublina w zabezpieczeniu Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Motocyklowego 2010 w Warszawie na lotnisku Bemowo. Wystawiliśmy tam nasz sprzęt - dwa motocykle oraz przeprowadziliśmy krótki pokaz ratownictwa medycznego korzystając z uprzejmości organizatorów oraz firmy Retbike. W pokazie swoją rolę odegrałą również załoga ambulansu z Lublina, z której to Mariusz dzielnie zaliczył przy okazji pierwszą jazdę na motocyklu - wprawdzie jako pasażer ale i tak emocje były spore.

W naszej galerii znajdziecie więcej zdjęć z imprezy. Za udostępnienie zdjęć dziękujemy Darkowi Bartosiakowi z Canonart.pl.

Pokaz ratownictwa medycznego

Zapraszamy do galerii.
Olsztyn: od maja ponownie ratownik na motocyklu
Pogotowie RatunkoweGazeta Wyborcza Olsztyn, LJ/Rynek Zdrowia 2010-04-06 11:36:00

Od maja do wypadków na ulicach Olsztyna będzie przyjeżdżać ratownik medyczny na motocyklu.

Przystosowany do udzielania pierwszej pomocy motocykl Honda jeździł w strukturze olsztyńskiej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego już w 2009 roku. Zakup wartego 50 tys. zł pojazdu częściowo sfinansował wojewoda.

Jednoślad ma trzy kufry bagażowe, w których przewozi defibrylator do przywracania akcji serca i inny sprzęt służący pierwszej pomocy. Jest wyposażony również w odbiornik GPS i radiotelefon.

– W godzinach szczytu, nawet pojazdy uprzywilejowane mają problem z szybkim dotarciem na miejsce wypadku – mówi Marek Myszkowski, dyrektor stacji pogotowia z Olsztyna. Motocyklista dojedzie jako pierwszy, zorientuje się w sytuacji i może zacząć udzielanie poszkodowanym pomocy do momentu przyjazdu karetki.

Motocykl w Olsztynie jeździł już do wypadków w ubiegłym roku. Zaprzestał działalności wraz z nastaniem zimy.

Sprzęt obsługiwany jest przez pracowników pogotowia. W czasie akcji ratunkowej, kierowca motocykla traktowany jest jak czwarta osoba ze składu specjalistycznego ambulansu.

Koszty użytkowania jednośladu będą pokrywane z kontraktu podpisanego przez pogotowie z Narodowym Funduszem Zdrowia. Motokaretka będzie jeździć od maja do końca września w godz. 7-19. W tych godzinach ruch na ulicach jest największy, a tradycyjne ambulanse mają największe kłopoty z dojazdem ze względu na korki.




Pomysł na uliczne korki: pogotowie ratunkowe przyjeżdża motocyklem
Ratownictwo medyczneLuiza Jakubiak/Rynek Zdrowia 2010-03-22 06:25:00

Od maja ulicami Olsztyna w godzinach szczytu zacznie przemykać motocykl olsztyńskiej Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Ratownik medyczny na motorze jeździ latem także w Gdańsku. Przygotowani do udzielania pomocy są poruszający się na jednośladach społecznie działający paramedycy m. in. w Krakowie i Warszawie. - W godzinach szczytu, nawet pojazdy uprzywilejowane mają problem z szybkim dotarciem na miejsce wypadku - mówi Marek Myszkowski, dyrektor stacji pogotowia z Olsztyna. Motocyklista dojedzie jako pierwszy, zorientuje się w sytuacji i może zacząć udzielanie poszkodowanym pomocy do momentu przyjazdu karetki. Pojawia się jednak pytanie: jak sklasyfikować tę pomoc i kto ma za nią płacić?

Marek Myszkowski mówi, że pomysł jest ciekawy, ale będzie się przyglądał zasadności funkcjonowania takiego pojazdu w strukturze ratownictwa. Pogotowiany motocykl w Olsztynie jeździł już do wypadków w ubiegłym roku. Zaprzestał działalności wraz z nastaniem zimy. W miasto wyjedzie ponownie w sezonie letnim. Obsługiwany jest przez pracowników pogotowia. W czasie akcji ratunkowej, kierowca motocykla traktowany jest jak czwarta osoba ze składu specjalistycznego ambulansu.

Jak to finansować
Pozostaje jednak do rozwiązania kwestia finansowa. Jak informuje Marek Myszkowski, na motocykl stacja nie dostaje żadnych dodatkowych pieniędzy w ramach kontraktu z NFZ: – Problem kosztów utrzymania motocykla rozwiązujemy we własnym zakresie.

Motocykl HONDA ST1300 PanEuropean wyjedzie wiosną na ulice Warszawy


Warszawa: centrum służb kryzysowych będzie, ale bez pogotowia
Ratownictwo medycznePAP/Rynek Zdrowia 2010-03-19 18:31:00

W stolicy powstanie zintegrowane stanowisko koordynacji i reagowania służb ratowniczych. Zabraknie w nim jednak stanowiska dla dyspozytora pogotowia ratunkowego.

W tworzonym przez miasto przy ul. Młynarskiej nowoczesnym stanowisku ma znaleźć się miejsce m.in. dla dyspozytorów stołecznej policji, straży pożarnej i straży miejskiej. Nie będzie tam pogotowia ratunkowego, gdyż Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Warszawie ma już takie stanowisko w swojej siedzibie przy ul. Poznańskiej.

Waldemar Roszkiewicz, wicemarszałek  nadzorujący departament zdrowia, poinformował, że jego przeniesienie jest niemożliwe, bo powstało z wykorzystaniem środkom UE, w ramach wciąż realizowanego programu budowy systemu satelitarnego pozycjonowania karetek za pomocą odbiorników GPS.


Uruchomiono SOR w Szpitalu Czerniakowskim
SzpitaleLJ, Życie Warszawy/Rynek Zdrowia 2010-03-18 10:39:00

Szpital Czerniakowski w Warszawie znalazł sposób na lepsze finansowanie pomocy udzielanej w nagłych przypadkach.

W placówce utworzony został Szpitalny Oddział Ratunkowy, z czterema stanowiskami. Do tej pory w nagłych stanach, pacjenci byli przyjmowani na izbie przyjęć.

– Utworzenie SOR nie wiązało się z kosztami. Nie trzeba było nawet modernizować pomieszczeń, bo spełniały one wymagania. Posiadaliśmy również niezbędny sprzęt – informuje portal rynekzdrowia.pl Beata Mastalerz, rzecznik Szpitala Czerniakowskiego.

Nie zmienił się również system pracy. Zdaniem rzecznik placówki, do tej pory izba przyjęć funkcjonowała de facto jak szpitalny oddział ratunkowy. Z tą różnicą, że przynosiła straty finansowe:

– SOR jest lepiej finansowany, wiec zabiegaliśmy o taką zmianę.

Za każdą dobę gotowości izby przyjęć NFZ płacił placówce ok. 6 tys. zł. Teraz wycena wzrośnie do ponad 8 tys. złotych.

SOR w Szpitalu Czerniakowskim jest dziewiątym tego typu oddziałem w stolicy. W tym roku podobny oddział ruszy w Szpitalu Praskim. W planach jest stworzenie SOR w Szpitalu Grochowskim, w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus oraz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym.


Policjanci będą jeździć motocyklami Hondy
PolicjaHonda okazała się zwyciężczynią przetargu, w wyniku którego na polskie drogi wyjedzie 368 modeli Honda CBF1000, wyposażonych w C-ABS oraz pełny rynsztunek policyjny. Zobaczymy je w okolicach Warszawy, Katowic i Szczecina.

16 marca 2010 r. uprawomocnił się wynik aukcji zamówienia publicznego na dostawę motocykli dla policji. Przekazanie jednośladów odbywać się będzie od połowy października do grudnia 2010 r. Będą one służyły funkcjonariuszom z Komendy Głównej Policji (31 sztuk), Komendy Stołecznej Policji (107 sztuk), Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach (137 sztuk) oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie (93 sztuk).

Zakup motocykli przez Policję jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu „Infrastruktura i Środowisko", czego potwierdzeniem będą specjalne naklejki na jednośladach.